Έγκριση απασχόλησης συνεργατών στο πλαίσιο της υπ’ αρ. 30524/2022 Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (ΑΔΑ: ΕΡΕΞ46ΨΖ2Ν-ΚΞΩ), για τον Κ.Ε. 15683

Το Ειδικό Επταμελές Όργανο της Επιτροπής Ερευνών του ΕΛΚΕ του ΕΚΠΑ λαμβάνοντας υπόψη:

1) Τις διατάξεις του ν. 4957/2022 «Νέοι Ορίζοντες στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα: Ενίσχυση της ποιότητας, της λειτουργικότητας και της σύνδεσης των Α.Ε.Ι. με την κοινωνία και λοιπές διατάξεις».

2) Την υπ’ αριθ. 30524/2022 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (ΑΔΑ: ΕΡΕΞ46ΨΖ2Ν-ΚΞΩ), για απασχόληση προσωπικού με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου, για τις ειδικότητες: 1. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης και 2. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης, με διάρκεια ισχύος 12 μήνες, με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης, για χρονικό διάστημα που δεν δύναται να υπερβαίνει συνολικά τους είκοσι τέσσερις (24) μήνες συμπεριλαμβανομένης της αρχικής διάρκειας της σύμβασης.

3) Το με αριθμό πρωτοκόλλου 108272/2022 Πρακτικό Επιλογής και Αξιολόγησης της Επιτροπής που ορίστηκε με την από 6.7.2022 απόφαση του αρμοδίου οργάνου του ΕΛΚΕ (ΑΔΑ: 681Χ46ΨΖ2Ν-ΙΜΨ).

α) Την αποδοχή του πρακτικού της Επιτροπής Αξιολόγησης για την επιλογή δύο (2) συνεργατών, για τις ειδικότητες: 1. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης και 2. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης, στο πλαίσιο του έργου με Κ.Ε. 15683 και τίτλο «ΠΜΣ "Ανάπτυξη νέων φαρμάκων: έρευνα, κυκλοφορία και πρόσβαση"», του οποίου Επιστημονικός Υπεύθυνος έχει οριστεί ο κος Συρίγος Κωνσταντίνος, στο πλαίσιο της με αριθ. πρωτ. 30524/2022 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος σύμφωνα με τους ακόλουθους πίνακες: α) Πίνακας επιλεγέντων (με σειρά κατάταξης), β) Πίνακας επιλαχόντων (με σειρά κατάταξης) και γ) Πίνακας αποκλειομένων για τις ειδικότητες:

1. Ειδικότητα: ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης

1. 084364/2022 / 82

1. 086846/2022 / 76

Σειρά. Αριθμός Πρωτοκόλλου

Οι παρακάτω υποψηφιότητες δεν πληρούν τον όρο 6 της πρόσκλησης (σελ. 3), σύμφωνα με τον οποίο: «οι υποψήφιοι έχουν την δυνατότητα να υποβάλουν πρόταση μόνο σε μία από τις ειδικότητες που περιγράφονται στην παρούσα πρόσκληση. Σε περίπτωση που υποψήφιος υποβάλει πρόταση σε περισσότερες από μια ειδικότητες, αποκλείεται από την διαδικασία και δεν αξιολογείται από την Επιτροπή Αξιολόγησης.».

1. 083360/2022
  2. 085727/2022

1. Ειδικότητα: ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης

1. 084393/2022 / 90

Σειρά. Αριθμός Πρωτοκόλλου

1. 083360/2022
  2. 085727/2022

β) Εγκρίνει τους άνω πίνακες επιλεγέντων, επιλαχόντων και αποκλεισθέντων και γ) αποφασίζει τη σύναψη σύμβασης εργασίας ορισμένου χρόνου, με τους παραπάνω επιλεγέντες, για τις ειδικότητες: 1. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης και 2. ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) - Διοικητικής Υποστήριξης, με διάρκεια ισχύος 12 μήνες, με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης, για χρονικό διάστημα που δεν δύναται να υπερβαίνει συνολικά τους είκοσι τέσσερις (24) μήνες συμπεριλαμβανομένης της αρχικής διάρκειας της σύμβασης.

Σημειώνεται ότι κατά του πίνακα κατάταξης υποψηφίων, οι ενδιαφερόμενοι δύνανται να υποβάλουν ένσταση, μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο protocol@elke.uoa.gr, μέχρι την 15η ώρα της πέμπτης ημερολογιακής ημέρας, από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης της Απόφασης του Ειδικού Επταμελούς Οργάνου περί έγκρισης του πρακτικού αξιολόγησης στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ και στο διαδικτυακό τόπο του Ε.Λ.Κ.Ε./Ε.Κ.Π.Α. (<http://www.elke.uoa.gr>). Σε περίπτωση άπρακτης παρόδου της άνω προθεσμίας οι πίνακες επιλεγέντων, επιλαχόντων και αποκλεισθέντων καθίστανται οριστικοί, χωρίς να απαιτείται άλλη απόφαση του Ειδικού Επταμελούς Οργάνου της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ.