Έγκριση απασχόλησης συνεργατών στο πλαίσιο της υπ’ αρ. 35616/2022 Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (ΑΔΑ: Ψ5ΝΤ46ΨΖ2Ν-ΗΩΕ), για τον Κ.Ε. 18349

Το Ειδικό Επταμελές Όργανο της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ λαμβάνοντας υπόψη:

1) Τις διατάξεις του ν. 4957/2022 «Νέοι Ορίζοντες στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα: Ενίσχυση της ποιότητας, της λειτουργικότητας και της σύνδεσης των Α.Ε.Ι. με την κοινωνία και λοιπές διατάξεις»

2) Την υπ’ αριθ. 35616/2022 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (ΑΔΑ: Ψ5ΝΤ46ΨΖ2Ν-ΗΩΕ), για απασχόληση προσωπικού με σύμβαση ανάθεσης έργου, για την ειδικότητα: Εξωτερικός συνεργάτης ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) Διοικητικής Υποστήριξης, με διάρκεια ισχύος τρείς (3) μήνες, με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης χωρίς περιορισμό, μετά από απόφαση του αρμοδίου οργάνου του ΕΛΚΕ, χωρίς διενέργεια πρόσκλησης, εφόσον υπάρχει η απαιτούμενη πίστωση στο έργο μέχρι την συμπλήρωση είκοσι τεσσάρων (24) μηνών από την υπογραφή της αρχικής σύμβασης

3) Το με αριθμό πρωτοκόλλου 107045/2022 Πρακτικό Επιλογής και Αξιολόγησης της Επιτροπής που ορίστηκε με την από 31/08/2022 απόφαση του αρμοδίου οργάνου του ΕΛΚΕ (ΑΔΑ: 675Γ46ΨΖ2Ν-ΞΧΤ).

α) Την αποδοχή του πρακτικού της Επιτροπής Αξιολόγησης για την επιλογή ενός (1) εξωτερικού συνεργάτη, για την ειδικότητα: ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) Διοικητικής Υποστήριξης, στο πλαίσιο του έργου με Κ.Ε. 18349 και τίτλο «Διαμόρφωση Ολοκληρωμένης Μεθοδολογίας για τη μελέτη του αστικού περιβάλλοντος με τη συνδυασμένη χρήση προηγμένων κλιματικών μοντέλων και σύγχρονων τεχνικών», του οποίου Επιστημονική Υπεύθυνη έχει οριστεί η κα Ασημακοπούλου Μαργαρίτα-Νίκη, στο πλαίσιο της με αριθ. πρωτ. 35616/2022 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος σύμφωνα με τους ακόλουθους πίνακες: α) Πίνακας επιλεγέντων (με σειρά κατάταξης), β) Πίνακας επιλαχόντων (με σειρά κατάταξης) και γ) Πίνακας αποκλεισθέντων για την ειδικότητα/τις ειδικότητες:

Ειδικότητα: Εξωτερικός συνεργάτης ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) Διοικητικής Υποστήριξης

1. 104668/2022/ 131

Σειρά. Αριθμός Πρωτοκόλλου

β) Εγκρίνει τους άνω πίνακες επιλεγέντων, επιλαχόντων και αποκλεισθέντων και γ) αποφασίζει τη σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, με την παραπάνω επιλεγείσα υποψηφιότητα, για την ειδικότητα: Εξωτερικός συνεργάτης ΠΕ (Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης) Διοικητικής Υποστήριξης, με διάρκεια ισχύος τρείς (3) μήνες, με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης χωρίς περιορισμό, μετά από απόφαση του αρμοδίου οργάνου του ΕΛΚΕ, χωρίς διενέργεια πρόσκλησης, εφόσον υπάρχει η απαιτούμενη πίστωση στο έργο μέχρι την συμπλήρωση είκοσι τεσσάρων (24) μηνών από την υπογραφή της αρχικής σύμβασης

Σημειώνεται ότι κατά του πίνακα κατάταξης υποψηφίων, οι ενδιαφερόμενοι δύνανται να υποβάλουν ένσταση, μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο protocol@elke.uoa.gr, μέχρι την ώρα 15.00 της πέμπτης ημερολογιακής ημέρας, από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης της Απόφασης του Ειδικού Επταμελούς Οργάνου περί έγκρισης του πρακτικού αξιολόγησης στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ και στο διαδικτυακό τόπο του ΕΛΚΕ/ΕΚΠΑ (<http://www.elke.uoa.gr>). Σε περίπτωση άπρακτης παρόδου της άνω προθεσμίας οι πίνακες επιλεγέντων, επιλαχόντων και αποκλεισθέντων καθίστανται οριστικοί, χωρίς να απαιτείται άλλη απόφαση του Ειδικού Επταμελούς Οργάνου της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ.